All Good Products Tedarikçi Denetimleri

 

All Good Products, organik, sağlıklı ve çevre dostu cilt ürünleri satan ve yönetiminde kurumsal sürdürülebilirlik ilkeleri benimsenen bir marka. B-Corp sertifikası bulunan şirketin kurumsal sosyal sorumluluk performansı da oldukça yüksek. Yani sadece kâr odaklı değil, çevresel ve sosyal değerlere de önem veren bir yönetim anlayışına sahip. Tedarik zincirinde de kurumsal sürdürülebilirlik kültüründen taviz vermeyen All Good, tedarikçi denetimleri ve akreditasyonu için tedarikçi etik davranış kurallarına çok dikkat ediyor.

All Good, ürünlerinde %100 sertifikalı organik bileşenler kullanıyor. Ürünleri için mümkün olan en yüksek tıbbi kaliteyi arıyor ve ürünlerin nasıl üretildiği şirket için çok önemli bir faktör. Organik olarak yetiştirilen bitki ve yağları kullanarak ürünleri içerisinde hiçbir şekilde zararlı böcek ilacı, herbisit veya kimyasal gübre bulunmamasını sağlıyor. Tüm ürünler, sağlık, kalite ve güvenirlik anlamında sürdürülebilirdir. All Good’un ürünlerinin bu kadar revaçta olmasında, sorumlu tedarik zinciri uygulamalarının katkısı büyük.

All Good her zaman insanların ve gezegenin sağlığını zararlı maddelerden korumaya büyük veriyor. Bu nedenle, kurumsal sosyal sorumluluk performansı yüksek, çevreye duyarlı, kurumsal etik değerlerine bağlı ve en yüksek bütünlüğe ve doğruluğa sahip tedarikçiler ile çalışıyor. All Good tedarikçisi olmak isteyen işletmeleri etik tedarik denetim standartları ile denetliyor ve devam eden süreçlerde onları sürekli olarak denetliyor.

All Good’un kurumsal sürdürülebilirlik politikalarında ve etik tedarik zinciri standarlarında şu konuların öncelikli olduğunu belirtmekte fayda var:

  • Ürünlerde her zaman sadece sertifikalı organik malzemelerin kullanılması; bu ürünlerin sadece insan sağlığına değil, yaşam döngüsü boyunca çevreye de zarar vermemesi gerekiyor. Ekosistemlerin, temiz su ve enerji kaynaklarının ve biyoçeşitliliğin korunması All Good’un en önemli ilkeleri arasında.
  • All Good, etik tedarik denetimlerinde tedarikçilerinden talep ettiği hammadde veya ürünlerde GDO’lu bileşenler kullanmamasını istiyor.
  • All Good, ürünleri yetiştirilirken doğanın katledilmesine şiddetle karşı çıkıyor.
  • Yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanılmasını önemsiyor; örneğin bazı üretim tesislerinin çatılarında fotovoltaik paneller mevcut.
  • Tedarik zincirinin her aşamasında kadınların da en az erkekler kadar istihdam edilmesini ve onların hiçbir şekilde ayrımcılığa maruz kalmamasını istiyor.
  • Piyasaya yeni sürülecek ürünlerin hiçbir şekilde hayvanlar üzerinde test edilmesini istemiyor, bunun için zulümsüz kozmetik ürünleri politikasını benimsemiş durumda. Bu konuyla ilgili çeşitli iş birliği girişimleri bulunuyor.

 

Start typing and press Enter to search