Bombas Kurumsal Sosyal Sorumluluk İlkeleri

 

Bir çorap markası olan Bombas, kurumsal sürdürülebilirlik ve sosyal uygunluk konularındaki farkındalığı ve hassasiyeti ile B-Corp sertifikasına layık görüldü. Yüksek sosyal ve çevresel performans, şeffaflık ve hesap verebilirlik standartlarına ulaşan şirketlere verilen bu sertifika, Bombas’ın kurumsal sosyal sorumluluk performansını doğrular nitelikte. Bombas’ın iş uygulamaları, çalışanlar, tedarikçiler, toplum ve çevre üzerinde olumlu ve sürdürülebilir izler bırakıyor. Bombas böylelikle yasal sorumluluklarını yerine getirirken aynı zamanda paydaşları nezdindeki kurumsal itibarını ve marka değerini güçlendiriyor.

Çoraplar Bombas’ın ürün gamının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Fakat Bombas iç çamaşırı ve tişörtler de satıyor. Bombas’ın kurumsal sosyal sorumluluk farkındalığının en önemli göstergelerinden biri de ürettiği ürünlerden ihtiyaç sahibi insanlara bağışta bulunmasıdır. Bombas sattığı her çorap için bir çorap bağışında bulunarak insanlara yardım etmeyi hedefliyor. Bu bağlamda, evsizlere, ihtiyaç sahibi ve risk altındaki topluluklara yardım etmeye adanmış barınaklar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile birlikte çalışmaktadır. Bombas’ın ABD genelinde 3 binden fazla bağış ortağı bulunuyor.

Bombas kurumsal sosyal sorumluluk prensiplerinden asla taviz vermemekte kararlı. Bu konuda birçok şirkete örnek olarak sosyal etki alanını giderek genişletiyor.

Start typing and press Enter to search