Sedex Nedir ?

Sedex anlam olarak; tedarikçi etik bilgi değişimi, küresel tedarik halkalarına üyelik adına sorumlu ve etik iş faaliyetlerinin ilerletilmesi, devam ettirilebilirliği gibi faaliyetleri iyileştirme aşamaları için adanmış kâr marjinalı taşımayan bir organizasyon şeklidir. Sedex, etik tedarik halkasında bilgi paylaşımı için en büyük ve en önemli ortak bir platformdur.

Tedarikçilerin iş yasası ve farklı müşteri standartlarına uygun faaliyete geçirilen etik uygulama neticelerin muhafaza edildiği ve alakalı müşterilerle paylaşıldığı web tabanlı ülkeler arası bilgi/veri depolama ve paylaşım sitesidir. Dinamik bir şekle sahip olup her geçen gün küresel işleyiş ortamlarındaki farklılığa paralel şekilde çözüm üretici politikalar meydana getirmektedir.

Sedex, tehlikeleri minimize etme, firmanızın imajını korumak ve tedarik halkası faaliyetlerini iletmek ve destek olmak, yenilikçi ve etkin tedarik halkası yönetimi için çözümdür. Katılımcı firmalar Sedex sistemine ortak bir veri tabanına bağlanıp çalışmalara katılıp üyelerle irtibata geçebilirler. Etik sosyal uygunluk incelemelerine giren şirketlerin analiz raporları diğer üye şirketlere de açıktır ve bu yolla tedarik halkaları meydana getirilmektedir.

Start typing and press Enter to search